Édesanyák és édesapák nap mint nap elbizonytalanodnak és kérdéseket fogalmaznak meg maguknak gyermekük nevelésével kapcsolatban. Jót és jól csinálni, életrevaló, egészséges és boldog gyermekeket szeretnének nevelni és majdan átadni a nagybetűs életnek.
Azonos szellemiség és cél vezérelt bennünket, amikor a Szülők Iskolája című projektet kidolgoztuk. Előadásokat, beszélgetéseket, műhelymunkát rendezünk, amelyekkel segíthetjük a szülőket abban, hogy útjelzéseket találjanak a gyermeknevelés igen rögös útján. Szakmájukban elismert előadókat, hiteles embereket hívunk meg rendezvényeinkre, akik egy-egy felvetést, kérdést, problémát megvilágítanak, bemutatnak az érdeklődőknek. Olyan témákban kérjük ki tanácsaikat, amikről gyakran hallunk különböző fórumokon, – de sokszor nem a megfelelő személytől – a korai gyermek-szülő kapcsolat, fejlődéslélektan, képesség fejlesztés, egészséges étkezés, egészség tudatosság, homeopátia, mozgásterápia mind fontos témává vált napjainkra. A klasszikus nagycsalád modell – amikor még egymást követő generációk együtt nevelhették fel a gyermekeket a családban – megszűnt létezni napjainkra. Saját magunknak kell összegyűjteni a tudást és erőt is, ami a gyermekneveléshez szükséges. Járatosnak kell lennünk a pszichológia, egészségügy, pedagógia területén is, hogy saját gyermekünknek a lehető legtöbbet adhassuk. Rohanó világunkban ezek az információk különböző helyekről csipegethetőek fel, mi azonban egy rendszerben, egy fórumon szeretnénk őket szintézisbe foglalni. Nyilvánvalóvá vált számunkra, hogy a gyermeknevelés összetett folyamata az egyik legnagyobb feladat avagy lecke az élet iskolájában, ehhez szeretnénk lábjegyzeteket, puskákat írni annak érdekében, hogy mindenki eldönthesse saját meglátása szerint, hogy milyen hozzávalókból és fejezetekből áll össze a MI BOLDOG GYEREKÜNK című családi receptkönyv. Mind ezt a tudást úgy szeretnénk átadni a szülőknek, hogy mindenki számára érthető legyen és elfogadható. Hírleveleinkkel, előadásainkkal, konferenciáinkkal a tudatos, felelős szülőket szeretnénk egybe fogni, hogy segítsük egymás fejlődését, tanulási folyamatát. Célunk, hogy minél több olyan tudatos szülő legyen, aki a maga és gyermekei lelki, szellemi és testi egészségét szem előtt tartva neveli fel a következő nemzedéket.
Projektünk fő célja elősegíteni és támogatni gyermekeink egészséges testi, szellemi és lelki fejlődését. Szeretnénk kapcsolatot teremteni szülő és pedagógus között, növelni az érdeklődést a deáki óvoda és iskola iránt. Nem titkolt szándékunk, hogy elérjük: a magyar nemzetiségű gyerek magyar iskolába járjon, anyanyelvén sajátítsa el a tudás alapjait.
Témakörök:
Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk az egyes találkozókra. Örömmel vesszük kérdéseiket, ötleteiket ami a fenti cél elérését és a közösség építését segíti.
Bende Gabriella,
a Deáki Alapiskola igazgatója