Hatalmas sikert ért el a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportja Dunaszerdahelyen, a Duna Menti Tavasz 2014 országos döntőjében. A Piroska és a farkas című mase bábfeldolgozásával hódította meg mind a szakmai zsűri, mind a gyermekközönség szívét. Az előbbi a különleges értékű gyémántfokozattal ismerte el a kis elsősökből álló csoport munkáját, a gyermekzsűri pedig a közönség díját ítélte oda a lelkes társaságnak.
Iskolánkban a bábozás már 17 éves múltra tekint vissza. Jelenleg is 2 bábcsoport tevékenykedik, melyek tagjai a nyolcosztályos gimnázium kisdiákjaiból verbuválódnak, (általában egy osztály közösségéből), dolgoznak, alkotnak, formálódnak, versenyeznek különféle hazai és magyarországi fesztiválokon, rendezvényeken, falunapokon, óvodákban, iskolákban lépnek fel. A tanév mindig alapozással kezdődik, rengeteg játékkal, drámapedagógiai foglalkozással, ahol a gyerekek megtanulják érezni a színpadot, megtanulnak figyelni egymásra, megismerik önmaguk képességeit, közben pedig jól szórakozik mindenki. Ennek kiváló teret biztosít az 1. évfolyamban az órarendbe beiktatott drámaóra. Különböző technikákkal dolgozunk: kesztyűsbábokkal, marionett-bábokkal, bunraku bábtechnikával, de nem idegen a gyerektől az árnyjáték vagy a mozgásszínház sem.
A 17 év alatt felnőtt két generáció, akik mindannyian 7, illetve 8 éven keresztül tagjai voltak a csoportnak, a jelenlegi idősebb diákok alkotta csapat is már hatodik éve bábozik. Számos verseny van mögöttünk, számos díjat sikerült eddig szereznünk. A fiatalabb diákokkal a Duna Menti Tavasz gyermekfesztivál rendszeres szereplői vagyunk, ahol már többször kaptunk különdíjat, többször voltunk nívódíjasok, kétszer elnyertük a fesztivál nagydíját, néhányszor a gyerekzsűri díját.
Amikor a csapat kinövi a gyerekfesztiválokat, a diák-és felnőtt színjátszók közt, a Komáromi Jókai Napokon próbálunk meg helytállni,. Ebben az igényes mezőnyben is vannak sikereink: Csémy Éva Díja a legkreatívabb előadásért, Gergely József Díj a rendezésért, a legjobban fotózható előadásnak járó díj, ötletáradatért járó díj, alakítás díjak. Persze nem az a fontos, hogy díjesővel térjünk haza a versenyekről, de az nagyon felemelő érzés, amikor a díjátadó után együtt örül a csapat.
Szerencsésnek mondhatjuk magunkat mi itt a Kodály Zoltán Gimnáziumban, hiszen végigkísérhetjük a gyerekek ”színházas” útját tízéves koruktól egészen az érettségiig, közben pedig figyelhetjük, hogyan fejlődnek, alakulnak, hogyan ismerik meg nemcsak egymást, de önmagukat is, hogyan válnak felnőtté.
Mészáros Andrea, a csoport vezetője