2024. április 26., péntek | Ma: Ervin (HU), Jaroslava (SK)
Sport Vissza
Címlap > Sport > I. Farkasdi Úszóbajnokság
I. Farkasdi Úszóbajnokság 2015. november 26. csütörtök, 15:09

A település történetének 1. úszóbajnokságát Iván Gyula polgármester indítványozta és az alapiskolák tornatanáraival közösen szervezte meg.  A verseny költségeit pályázat keretén belül Nyitra megye térítette.

A verseny lebonyolításban közreműködött a két iskola igazgatósága. Az intézmények legjobb 20-20 úszójukat nevezték, akik 22 kategóriában versenyeztek. Az esemény színhelye a vágsellyei Duslo vegyipari üzem uszodája volt. A sikeres, hangulatos verseny után felvetődött az a gondolat is, hogy rendszeressé lehetne tenni a versenyt, több korosztály, több intézmény, szervezet vagy egyén bevonásával valóban a falu egyik nagy sporteseményévé fejlődhetne.

A fiúk gyorsúszásban, a lányok mellúszásban mérték össze tudásukat. A fiatalabb fiúk versenyét Oroszi Zsolt nyerte, a nagyobbakét Takács Lajos. A lányok versenyének győztesei saját korosztályukban Osvaldová Vanesa és Bödök Barbara lettek.

A szervezők köszönik a versenyzők résztvételét, valamint a felügyeletet és lebonyolítást vállaló pedagógusok munkáját.

Rólunk
Tisztelt Olvasó! Üdvözöljük a TERRA Hírújság honlapján. Regionális, Mátyusföld magyarok lakta településein terjesztett hírújság vagyunk, amely a Rólunk, nekünk mottónak megfelelve végzi munkáját. Terjesztői hálózatunk segítségével havonta 30 település 5000 otthonába juttatjuk el lapunkat. A TERRA Hírújság magyar nyelven jelenik meg. A szűkebb régió közéletének történései, a sport, a kultúra eseményeinek ismertetése mellett jogi, egészségügyi, kertészeti tanácsadó szolgálja az olvasót. Mindezek mellett célunk régiónk neves személyiségeinek… Bővebben