2024. május 08., szerda | Ma: Mihály (HU), Ingrida (SK)
Sport Vissza
Címlap > Sport > Egy országos bajnokság eredményei
Egy országos bajnokság eredményei 2014. július 30. szerda, 09:01

Újságunkban néhány alkalommal már hírt adtunk az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő sportágban, a búvárúszásban versenyző fiataljaink eredményeiről.

A Triton Sportbúvár Klub Vágsellyén működik, a triton elnevezés egy különleges vízalatti uszonyos úszásmódot jelent. Korhoz és nemhez kötött kategóriákban versenyeznek. Legutóbb a Kassán megrendezett országos bajnokságon vettek részt a klub versenyzői, köztük Tok Csongor, Bertók Anikó, Szarka Gergő a vágsellyei magyar alapiskola diákjai, és Bukor Ádám a Kodály Zoltán Gimnázium tanulója Galántáról.

Az országos versenyen elért eredményeik:

A lányok E kategóriájában:
Bertók Anikó
a 15 méteres búvárúszásban a 2., az 50 és 200 méteres uszonyos gyorsúszásban pedig a 2. és az 1. helyet szerezte meg.

A fiúk D kategóriájában:
az egyes távokon Szarka Gergő uszonyos gyorsúszásban 2. és 3., Petrák Jakub pedig három 1. és egy 2. helyet szerzett búvárúszásban és uszonyos felszíni úszásban.

A fiúk C kategóriájában:
Bukor Ádám
valamennyi távon az 1. helyen végzett.

A 4x100-as váltóban:
a Tok Csongor, Petrák Jakub, Szarka Gergő és a Barczi Benjámin összetételű négyes a 3. helyen végzett.

Rólunk
Tisztelt Olvasó! Üdvözöljük a TERRA Hírújság honlapján. Regionális, Mátyusföld magyarok lakta településein terjesztett hírújság vagyunk, amely a Rólunk, nekünk mottónak megfelelve végzi munkáját. Terjesztői hálózatunk segítségével havonta 30 település 5000 otthonába juttatjuk el lapunkat. A TERRA Hírújság magyar nyelven jelenik meg. A szűkebb régió közéletének történései, a sport, a kultúra eseményeinek ismertetése mellett jogi, egészségügyi, kertészeti tanácsadó szolgálja az olvasót. Mindezek mellett célunk régiónk neves személyiségeinek… Bővebben